projekt "Házená pro všechny"

Hlavní cíle:
Zajištění výměnných pobytů pro hráče a trenéry , zajištění mezinárodní konference
Shrnutí projektu:
Vytvoření dlouhodobého partnerství mezi kluby TJ Tatran Bohunice a Union Handball Horn

Na konci července roku 2021 se naplno rozběhl výměnný projekt zaměřený na vytvoření dlouhodobé česko-rakouské spolupráce na rozvoji házené mezi kluby TJ Tatran Bohunice, z.s. a UHC Horn. Na rakouské půdě proběhla úvodní aktivita výměnného projektu, kdy se do rakouského Hornu se vypravili brněnští dorostenci. O 14 dní později se do nedalekého Hornu podívaly také naše hráčky, a kromě společného tréninku si zahrály i přátelská utkání s hráčkami UHC Horn a také s oddílem žáků Sokolu Nové Veselí, který měl soustředění v sousedním městě. Předposlední víkend v srpnu se pak uskuteční tréninkový a poznávací kemp v Brně.

Součástí projektu jsou aktivity:

- Tréninkový kemp U17 a U19 TJ Tatran Bohunice v Hornu (30. 7. 2021 - 3. 8. 2021)

- Přípravné soustředění dorostenek TJ Tatran Bohunice v Hornu (12. 8. 2021 - 15. 8. 2021)

- Tréninkový a poznávací kemp U19 UHC Horn v Brně (20. 8. 2021 - 22. 8. 2021)

Projektem bude rozvinuta spolupráce klubů na dlouhodobé úrovni a předpokládáme, že v budoucnosti se zapojí i více házenkářských oddílů v našich regionech. Spoluprací a společným setkáváním se na sportovním poli bychom chtěli docílit větší atraktivnosti házené pro mladé hráče i hráčky v našich regionech a v budoucnu podpořit zvýšení úrovně tohoto sportu na obou stranách hranice.

Všechny aktivity jsou součástí projektu "Házená pro všechny / Handball für Alle, který je organizován a financován prostřednictvím tzv. Fondu malých projektů Rakousko-Česká republika v rámci EU Interreg AT/CZ. Projekt byl spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Vytvořte si webové stránky zdarma!